להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח
על שכונת נוה גן...

שכונת נוה גן הוקמה בפתח תקוה בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20, ומקור שמה הוא שם החברה הקבלנית שבנתה את הבניינים הראשונים בה.

השכונה ממוקמת בצפון פתח תקוה, סמוך לפארק פתח תקווה ובמרחק הליכה מהקניון הגדול של העיר, ומתאפשרת ממנה גישה נוחה לתחנת הרכבת "קרית אריה" ולכבישים המחברים את פתח תקווה עם הערים השכנות. גם הנתיב הראשון של הרכבת הקלה בגוש דן ("הקו האדום") יעבור בסמוך לגבולה הדרומי של השכונה, ועל פי התוואי המתוכנן תוצב תחנה של הרכבת הקלה בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ודנקנר.
גבולות השכונה בקווים כלליים, הם רחוב הרב מלכה ממערב, רחוב גיסין מצפון, הרחובות קרול והאחים בכר ממזרח והרחובות ז'בוטינסקי ואורלוב מדרום.

השכונה כוללת את הקאנטרי קלאב הגדול באזור פתח תקוה והסביבה (40 דונם) וכן כ-30 גני ילדים, מתנ"ס גדול (שצפוי להתרחב), מרכז נוער וצעירים, בתי ספר יסודיים לציבור החילוני (לא במבני קבע) והדתי, מקווה, בתי כנסת ומעונות יום לציבור הדתי. בשטח השכונה מתוכננים לקום עוד מספר גני ילדים, פארק רחב ידיים, מבני קבע לבתי הספר היסודיים הממלכתיים (וביניהם - אולם ספורט), בית ספר שש-שנתי (חטיבה+תיכון) ושני מרכזים מסחריים. בנוסף, שני גשרים אמורים לחבר בין השכונה לשכונת אם המושבות ולפארק פתח תקוה.

לשכונה פוטנציאל אכלוס של כ-5,500 יחידות דיור, אשר כ-60% ממנו כבר ממומש, בעיקר עקב הבנייה לגובה המואצת שהתרחשה בשכונה בשנים האחרונות, שהביאה לכך שהשכונה מאוכלסת כיום בעיקר במשפחות צעירות מהמעמד הבינוני-גבוה.

בעקבות הגידול המשמעותי במספר תושבי השכונה והתוכניות באשר להמשך הפיתוח שלה, בוצע בתחילת 2012 שינוי באופן הפעילות של ועד השכונה, תוך של"גרעין הקשה" שלו הצטרפו פעילים נוספים והוקם אתר אינטרנט רשמי לשכונה. אתר זה הוקם ומנוהל על ידי קבוצת העבודה בנושא דוברות של ועד נוה גן.
כתבו: רועי פן ואילן מליאנקר
פורום