להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


דף הבית >> סיכומי פגישות >> פגישות עם הרשות המקומית >> סיור בשכונה בהשתתפות נציגי העירייה 7/9/12

סיכום סיור רגלי בשכונה בהשתתפות נציגי עיריית פתח תקוה, מתאריך 7/9/12
נכתב ע"י רועי פן

בהמשך לפגישה מתאריך 26/6/12 עם בכירי עיריית פתח תקוה, בה הציע ראש העיר לקיים סיור רגלי בשכונה בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטים לטיפול בבעיות שונות עליהן דיווח ועד נווה גן,
התקיים בתאריך 7/9/12 סיור של שעה וחצי בהשתתפות נציגי העירייה והשכונה.

משתתפים:
מטעם העירייה, השתתפו בסיור עו"ד רמי גרינברג (מנהל האגף לתיאום מערכות עירוניות בלשכת ראש העיר), אריה זיסוביץ (מנהל מחלקת פיקוח - מערב) ושחר דוד (מנהל אזור אם המושבות במחלקת תברואה - מערב, הגיע במקום מיכאל יהודה – המנהל האחראי על אזור נוה גן).
מטעם נוה גן נכחו בסיור חברי ועד השכונה דרור יחזקאל (ראש קבוצת העבודה בנושאים תברואה, טיפוח ואיכות הסביבה), אבישי תורג'מן (מראשי קבוצת העבודה בנושאים חינוך ותרבות) ורועי פן (ראש קבוצת העבודה בנושא דוברות), וכן רו"ח אסף אפרתי (ראש קבוצת העבודה בנושא תנועה).

עדכונים:
 • נציגי נווה גן התבשרו כי בישיבה האחרונה של מועצת העיר פתח תקווה הוחלט להקצות מיליון ש"ח נוספים למען פיתוח השכונה, מעבר ל-4 מיליון ש"ח שאושרו בחודשים האחרונים. פרט לכך, נמסר כי נווה גן תזכה גם לנתח בגודל של לפחות מיליון ש"ח מתוך 3 מיליון ש"ח שאישרה מועצת העיר לפיתוח השכונות שמצפון לרחוב ז'בוטינסקי. בסך הכל, מאז הארגון מחדש של ועד השכונה לפני כ-8 חודשים, בתוך שלושה חודשים אושרה במועצת העיר פתח תקווה הקצאה של למעלה מ-6 מיליון ש"ח למען פיתוח שכונת נווה גן !
 • בנוסף, ועד נוה גן עודכן כי בישיבה שהתקיימה בעירייה בסוף חודש אוגוסט ניתן לחברה לפיתוח פתח תקוה אור ירוק להכנת החומר הדרוש לעריכת מכרז לבניית הגשרים בצפון ובמערב השכונה, שניהם בשיטת BOT  (כל גשר ימומן ע"י מפרסם שיקבל את זכויות הפרסום עליו לתקופה של מספר שנים).
 • לצד החדשות הטובות לעיל, מסר אבישי תורג'מן כי ממידע שהועבר אליו מסתמן כי מבנה הקבע של בית הספר היסודי הממלכתי הראשון בשכונה יהיה מוכן רק לשנת הלימודים שתיפתח בעוד כשנתיים, וכי בשנה הבאה ילדי בית הספר הצומח צפויים ללמוד בשטח בית הספר הממלכתי-דתי (אשר לא כל הכיתות בו מנוצלות).

נושאים שהועלו במהלך הסיור:
בין היתר, הסבו נציגי נוה גן את תשומת הלב של נציגי העירייה לנושאים הבאים:

 • השטח בו עתיד לקום פארק נווה גן משמש כיום לאתר בו מושלכת פסולת בניין ופסולת אחרת (למשל, המגלשה הישנה שהיתה בגינת המשחקים בדרום השטח), וכן פורצות בו שריפות (קישור לתמונות מהשריפה הראשונה מתוך שלוש). העירייה תפעל לניקוי השטח, גידורו בגדרות ירוקות ולהצבת שלטים "כאן ייבנה פארק נווה גן". התושבים מתבקשים לדווח למוקד העירוני מיידית על כלי רכב המשליכים פסולת בשטחים שאינם מיועדים לכך.
 • תושבים ואנשי מקצוע העובדים בשכונה מוציאים פסולת לרחובות שלא ביום המותר (שהוא שני בערב), הדבר מהווה עבירה אשר דינה קנס בגובה 730 ש"ח וכמובן גורר מפגע תברואתי ובטיחותי ! אריה זיסוביץ מסר כי בבניינים חדשים ניתלות מודעות המעדכנות את התושבים באשר ליום בו מותר להוציא פסולת למדרכות, וכן הבטיח לפעול לתליית שלטי "חל איסור על השלכת אשפה בשטח זה" במקומות בהם הבעיה חוזרת על עצמה (למשל, ליד מתקן חברת החשמל בכתובת וינקלר 12).
 • בכל הרחובות בשכונת נווה גן ארבעה פחי אשפה בלבד - ועד נווה גן הכין הצעה למיקום פחים נוספים בשכונה, על העירייה לבחון את המיקומים המוצעים ולהציב פחי אשפה נוספים. על התושבים להימנע מלהשליך פסולת ביתית בפחי האשפה המפוזרים ברחובות.
 • אזורים שונים בשכונה מאוכלסים מזה זמן רב אך טרם הושלמו עבודות הגינון בשטחים הסמוכים לבתים (למשל, רחוב אלכסנדר גרוטו, בו השטחים הללו הפכו לאתרי פסולת). ועד השכונה יכין רשימה של השטחים הדורשים טיפול, לפי סדר עדיפות. העירייה תקצה תקציבים לביצוע העבודות והחברה לפיתוח פתח תקוה תכין תוכניות לביצוע כולל לוחות זמנים.
 • יש לבצע עבודות גינון באיי תנועה (למשל, ברחוב גרינשפן) ובשטחים ציבוריים נוספים (למשל, ממערב למתחם הגנים בצומת גרינשפן-לויתן, שם השטח הפך לחניון לכלי רכב כבדים ולאתר פסולת). ועד השכונה יכין רשימה של השטחים הדורשים טיפול, לפי סדר עדיפות. העירייה תקצה תקציבים לביצוע העבודות והחברה לפיתוח פתח תקווה תכין תוכניות לביצוע כולל לוחות זמנים.
 • יש להציב שלטי "ברוכים הבאים לשכונת נוה גן" בכניסות השונות לשכונה – ברחוב לויתן, בצומת גרינשפן-הרב מלכה ובצומת דנקנר-ז'בוטינסקי (קישור לידיעת המשך בנושא זה).
 • רחוב מבצע דקל - יש לתגבר את הניקיון ויש לאפשר חניה בניצב לכביש (ולא במקביל) על מנת להגדיל את כמות כלי הרכב אשר יכולים לחנות ברחוב הסובל ממצוקת חניה שצפויה להחריף. לרו"ח אסף אפרתי נמסר מספר הטלפון הנייד של מפקח הנדסה על מנת שיוכל להתריע על סכנות בטיחות בשל עבודות הבניה ברחוב.
 • רחוב אהרון כצנלסון – יש לתגבר את הניקיון. בהקשר זה, ובהמשך לנקודה הקודמת, יצויין כי ועד השכונה כבר פנה לאגף התברואה בעירייה בבקשה לתגבר את צוות המנקים העובדים בשכונה (כיום יש עובד אחד בלבד). הועד מקווה שהבקשה תענה בחיוב.
 • השטח בו מתוכנן לקום בית הספר היסודי הממלכתי הראשון בשכונה נוקה לפני כחודשיים, (קישור לכתבה בנושאאך התמלא מחדש בפסולת בניין.
 • פסולת גני הילדים ברחוב כצנלסון, במרכז רחוב גרינשפן וברחובות אחרים אינה מפונה בתום יום הלימודים ובתום שבוע הלימודים. על העירייה לאסוף את הפסולת של מוסדות החינוך עם תום הפעילות בהם או להנחות את המוסדות היכן להטמין את הפסולת כך שלא תהווה מפגע.
 • קבלנים המסיימים לבנות בשכונה מותירים אחריהם הרס רב (למשל, המדרכה ההרוסה ברחוב לויתן מדרום לתחנת הדלק, עמוד התאורה והגינה שנפגעו ברחוב קוגלמן, פסולת הבניין ליד המקווה באסירי ציון). על העיריה לפעול לתיקון המפגעים ולמניעת מפגעים דומים בעתיד.
 • לצד גני הילדים החדשים, בנוה גן מספר גני ילדים ישנים. על מנהלות הגנים הישנים לפנות לעיריה בבקשה לשיפוץ המבנים והחצרות.
 • תנאי העבודה של השומרים במוסדות החינוך - לחלק מהשומרים אין ביתן או חדר, וגם אם יש - חסר בו ריהוט מינימלי או ברז.
סיכום והמשך תהליך:
ועד נוה גן מודה לנציגי העירייה על הזמן שהקדישו לסיור רגלי בצהרי יום שישי חם במיוחד, וכמובן מודה לראש העיר ולחברי מועצת העיר על המשך הקצאת התקציבים למען השכונה.
לצורך קביעת סדרי עדיפויות לפיתוח השכונה ולוחות זמנים לביצוע תתואם פגישה בין ועד נוה גן, עיריית פתח תקוה והחברה לפיתוח פתח תקווה.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
פורום